W listopadzie 2006 roku na rynku pojawił się portal nasza-klasa. Idea serwisu odbiegała od tego z grona, co sprawiało że serwis nie tracił użytkowników którzy albo nie byli zainteresowani szkolnymi znajomościami z naszej-klasy albo godzili swój byt na obu tych serwisach. Zamknięta idea serwisu pozwalała plotkować i zawiązywać znajomości bez potrzeby anonimowości, dodatkowo pozwalała każdemu tworzyć własne forum dyskusyjne oparte na znajomych, dlatego dla wielu było to ulubione miejsce w sieci. W tym samym roku, z myślą o pracownika i pracodawcach wystartował też GoldenLine.pl. Wzorowany na serwisie Linkedln.com miał pomóc każdemu pracownikowi zaistnieć w branży i skupiać społeczność wokół kariery i życia zawodowego. W ostatnich latach stał się platformą głównie wymiany informacji i doświadczeń.

Nasza klasa wygląd strony W 2007 roku nad serwisem grono.net pojawiły się czarne chmury. Poprzez błędnie napisany plik robots.txt dane użytkowników zostały zaindeksowane przez robota indeksowania Google. Mimo wielkiego niezadowolenia użytkowników serwis pozostał dość popularny chociaż napływ nowych osób nie był już tak duży. Niestety w 2009 roku twórcy popełnili błędy które, jak się miało później okazać miały fatalne konsekwencje. Pierwszym było otwarcie serwisu dla wszystkich, co zmniejszyło jego renomę oraz pokazało społeczeństwu że serwis stawia na ilość. Niestety otwarcie serwisu nawet dla niezarejestrowanych użytkowników w tym także Google bota przyniosło ponownie fatalne skutki. Twórcy nie zważając na wcześniejszą aferę udostępnili dane masowo i dobrowolnie, co pozwoliło na dostęp do treści wszystkim internautom.

Reklama: Sklep internetowy z doniczkami Sklep internetowy z doniczkami

Kolejnym fatalnym posunięciem była zmiana szaty graficznej serwisu. O ile odświeżenie jest rzeczą często potrzebną to kopiowanie niezbyt udanych osiągnięć swojego konkurenta operującego na rynku globalnym było już dla wielu użytkowników niewybaczalne. Zaczęły się spekulacje czy ta decyzja nie będzie skutkować przejęciem serwisu przez facebook, skoro twórcy wyświadczyli już tak ogromną przysługę upodobniając i zmieniając przyzwyczajenia swoich użytkowników nie zainteresowanych wcześniej projektem facebook’a.

Grono stara szata graficzna