Po przeglądzie rozwiązań rynkowych, funkcji które udostępniają, a także przyjrzeniu się spektrum możliwości wyboru języka i technologii implementacji oraz wyborze narzędzi niezbędnych w fazie tworzenia projektu można było przystąpić do fazy implementacji. Dzięki dobremu zapoznaniu się z rynkiem portali społecznościowych powstał produkt - aplikacja pomagająca w komunikacji między użytkownikami szukającym znajomości i wspólnych pasji. Na następnych stronach zamieszczony został opis interfejsu, mający służyć jako ogólny opis działania i funkcjonalności po czym omówione zostaną poszczególne funkcje.

Po rozpoczęciu pracy z portalem w oknie przeglądarki internetowej znajdziemy się na stronie rejestracji oraz logowania. Aby korzystać z wiekszości funkcji portalu należy być zarejestrowanym użytkownikiem co uczynimy wpisując niezbędne dane do wymaganych okien. Jeżeli jesteśmy już zarejestrowani możemy w oknie logowania wpisać dane które podaliśmy rejestracji. Po uzupełnieniu wymaganych danych zostaniemy przeniesieni na stronę własnego profilu na której znajdują się informacje o naszej osobie a także zdjęcie profilu. Strona użytkownika umożliwia nam dodawanie oraz usuwanie nowych znajomych, wysyłanie prywantych wiadomości oraz pisanie na tak zwanej tablicy wraz z innymi użytkownikami. Dodatkowo widzimy też znajomych danej osoby do których możemy łatwo przejść klikająć na ich miniaturkę zdjęcia. W prawym górnym rogu mamy dostęp do funkcji Wiadomości która odbiera i powiadamia nas o nowych wiadomości do nas przesłanych oraz segreguje i usuwa wiadomości odczytane.

Reklama: geomembrana

Kolejną funkcją dostępna na pasku obok jest Edycja w której mamy możliwość zmiany zdjęcia naszego profilu, dodania opisu profilu oraz zmiany danych a także zmiane hasła, która jest wskazana ze względów bezpieczeństwa. Dostępne jest również wylogowanie co kasuje informacje o naszym logowaniu i sesji a także strona Zaproszenia przyjmująca nowo nadesłane zgłoszenia do grona znajomych.